Kesän tanssilliset uutuudet
Olemme lisänneet kesäaikatauluun paljon toivottua tanssillista menoa jopa KAHDEN lajin verran! Les Mills BODYJAM® tekee paluun muutaman vuoden tauon jälkeen ja aivan uutena lajina ihana suomalainen tanssikonsepti Dance Me Up® saadaan mukaan valikoimaan.
Les Mills BODYJAM®
No nyt on tanssitunti! Hyvä musa ja koko tunnin läpi etenevä koreografia on yllättävän koukuttava. Tällä tunnilla pidetään hauskaa, fiilistellään musiikkia, innostutaan kivoista liikeyhdistelmistä ja hikoillaan suupielet korvissa.
Tunnilla saa liikettä koko keho, samalla unohtuu taatusti kaikki arjen huolet.
Kuten kaikki Les Mills -tuoteperheeseen kuuluvat tunnit, myös BODYJAM®-tunnin ohjelma muuttuu aina kolmen kuukauden välein. Ehdit siis oppimaan rauhassa ohjelman ennen uuden vaihtumista.
BODYJAM®-tuntia ohjataan Seinäjoella ainoastaan Unelmasalilla.
Sopiiko tunti minulle?
Tämä tunti on sinulle jos nautit tanssista, haluat kohottaa kuntoa, kehittää kehonhallintaa ja vetreyttää sekä kehoa että mieltä.
Dance Me Up®
Dance Me Up® on suomalainen, uuden sukupolven liikuntakonsepti, jossa yhdistetään maailman paras musiikki ja liike.
Dance Me Up vie sinut suoraan maailman kuumimmille musiikkikeikoille ja saa sinut tanssimaan, kuin olisit näiden artistien ja musiikkivideoiden taustatanssija.
Sopiiko tunti minulle?
Tällä tunnilla jokainen voi olla omanlaisensa ja kokea rohkeutta, vapautta, itsevarmuutta sekä yhteisöllisyyttä hauskalla tavalla tanssin parissa. Dance Me Up -tunnilla sinä olet supertähti!
Kesäaikataulu jatkaa Unelmasalille tuttua runsasta ja monipuolista linjaa. Tanssin ystäville on kaksi uutta superkivaa lajia, Les Mills BODYJAM sekä aivan uusi tanssikonsepti Dance Me Up!
Kesä-heinäkuussa Unelman pihanurmella jumpataan tuttuun tapaan keskiviikkoisin klo 18.00. Tunnit ovat avoimia ja veloituksettomia kaikille naisille.