Unelmasalin kesäjumpat 2025

Kesä-heinäkuussa Unelman pihanurmella jumpataan tuttuun tapaan keskiviikkoisin klo 18.00. Tunnit ovat avoimia ja veloituksettomia kaikille naisille.

Kesäkuusta alkaen Unelmasalin pihanurmella (sateen sattuessa jumppasalissa) ohjataan tuttuun tapaan kesäjumppia joka viikko! Olemme laatineet monipuolisen valikoiman tunteja, joten löydät taatusti sinulle sopivan jumpan. Unelman nurmelle ovat tervetulleita aivan kaikki naiset ja tunnit ovat veloituksettomia. Osallistumisen alaikäraja on 12 vuotta.

Kesäjumpat ohjataan ilman välineitä. Oman maton tai pyyhkeen voit halutessasi ottaa mukaan ja vesipullo on hyvä varata joka tunnille.

Kaikkien lajien tarkat tuntikuvaukset löydät täältä.

Ilmoittaudu kesäjumppiin

Jumpat ohjataan kesä-heinäkuussa keskiviikkoisin klo 18.00. Jokaisen tunnin kesto on 45 min.

Jäsenenä pääset ilmoittautumaan tunnille tuttuun tapaan Unelmasali-sovelluksen kautta. Aikaisintaan kaksi tuntia ennen tunnin alkua. Ilmoittautumaan pääset myös kuntosali- ja aamujäsenenä.

Vierailijana voit ilmoittautua alla olevasta listasta klikkaamalla tunnin nimeä. Tunnit ovat veloituksettomia!​​​​​​​


Unelman pihanurmi, keskiviikkoisin klo 18.00.

4.6. Yhdistelmä kesän tanssiuutuuksista 45 min

11.6. Les Mills BODYBALANCE® 45 min

18.6. Reisi-Peppu-Vatsa 45 min

25.6. Latinomix 45 min

2.7. Les Mills BODYCOMBAT® 45 min

9.7. Les Mills Tone® 45 min

16.7. Lavis 45 min

23.7. Muokkaus 45 min​​​​​​​

30.7. Les Mills-Mix 90 min *

*Les Mills-Mix tunnille voit osallistua kaikkiin lajeihin, vain yhteen lajiin tai haluamaasi komboon. Kurkkaa lajien starttiajat ilmoittautumislinkistä. Vaikka osallistuisit vain osaan lajeista niin ilmoittaudu silti samasta linkistä.

Parkkipaikkoja on Unelmasalin pihalla, mutta niiden täyttyessä lisätilaa löydät rakennuksen takaa sekä lähiteiden varsilta. Mahdollisuuksien mukaan paikalle kannattaa tulla pyörällä tai kävellen.

Toivotaan lämmintä ja sateetonta kesää! :)


Seinäjoen monipuolisin kesäkauden ryhmäliikunta löytyy Unelmasalilta

Kesäaikataulu jatkaa Unelmasalille tuttua runsasta ja monipuolista linjaa. Tanssin ystäville on kaksi uutta superkivaa lajia, Les Mills BODYJAM sekä aivan uusi tanssikonsepti Dance Me Up!

Lue lisää

Pienryhmävalmennus

Pienryhmävalmennukset ovat käynnissä! Toukokuussa starttaa vielä neljän kerran toivottu juoksu-pienryhmä johon kerkeät varata paikkasi. Seuraavat pienryhmät alkaa elokuussa 2025. Nämä julkaistaan kesäkuussa.

Lue lisää