Hiihtoa tukeva kuntosali -pienryhmä (1 kk) KÄYNNISSÄ

Hiihtokausi lähenee kovaa vauhtia ja on aika vahvistaa hiihdossa tarvittavia isoja lihasryhmiä sekä kehonhallintaa!

Ryhmän valmentajana toimii personal trainer Henna-Riikka Miilumäki.

Jos tavoitteenasi on kunnon kohottaminen sekä hiihtotekniikan kehittäminen, tämä pienryhmä on juuri sinua varten. Opimme hiihtotekniikan ladulla, mutta on tärkeää kehittää tekniikkaa myös ladun ulkopuolella vahvistamalla isoja lihasryhmiä sekä kehonhallintaa. Hiihto on erinomainen liikuntamuoto ja sopii jokaiselle.

Valmennus sisältää:

  • Hiihtoa tukevan harjoitusohjelman salille sekä kotiin
  • Polar-kuntotesti Vo2Max (Maksimihapenottokyky)
  • Monipuoliset ohjatut treenit
  • 4x ryhmätapaamiset torstaisin klo 18.00
  • Valmentajan tuen koko valmennuksen ajan


Valmennuksen hinta 79 €
Vallitsevan tilanteen vuoksi pienryhmään otetaan max. 6-8 hlöä


’’Jos nyt jaksan viel tän yhden mäen yli. Onks sen jälkeen uusi mäki? Onks sen jälkeen vielä mäki?’’ – Antti Tuisku

’’ On vielä yksi uusi mäki, mutta sinä nainen JAKSAT!!’ – PT Henna-Riikka


Mukaan ryhmään?

Ryhmän valmentajana toimii Personal trainer Henna-Riikka Miilumäki.
Lisätietoja ryhmästä henna-riikka@unelmasali.fi tai 0407398396.
​​​​​​​
VIP-jäsenenä saat koko kurssista -10 %! Rekisteröidy täällä, tai kirjaudu sisään sivun ylälaidasta niin saat alennuksen.

Ilmoittautuminen on auki!


Avoin Ilmajoogailta 3.10.2025

Tule kokeilemaan ihanaa Ilmajoogaa! Ohjaamme neljä kaikille avointa tuntia Unelmasalilla, vierailijoille 10 € kertamaksulla, josta 2 € lahjoitetaan Roosa nauha -keräykseen, hintaan sisältyy Unelmasalin unimaski. Jäsenille on lisätuntina Les Mills BODYBALANCE klo 17.00.

Lue lisää

Seinäjoen syksyn monipuolisin ryhmäliikuntatarjonta löytyy Unelmasalilta

Syyskauden aikataulu astuu voimaan 1.9.2025 tuttuun tapaan runsaalla ja monipuolisella valikoimalla.

Lue lisää

Pienryhmävalmennus

Syksyn 2025 pienryhmävalmennukset starttailee mutta vielä kerkeät valmennuksiin mukaan!

Lue lisää